Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. 10. 2024

Č. 103 DOLINDO A LUISA - PROZRAZUJÍ TAJEMSTVÍ NAŠÍ SPÁSY

JEŽÍŠEK ZA MNOU OPĚT PŘIŠEL A VEDE MĚ K TOMU, ABYCH VÁM SDĚLILA, ŽE LUISA I DOLINDO S NÍM OPRAVDU MLUVILI A TOTO SI BŮH PŘEJE: ABYCHOM MU DALI SVOJI VŮLI, MÁME MU PŘENECHAT VŠECHNY SVÉ STAROSTI A NECHAT HO, ABY VŠE VYŘEŠIL PODLE SVÉ BOŽSKÉ PROZŘETELNOSTI A NEMÁME SE MU DO NIČEHO PLÉST SVOU INICIATIVOU. vaše barmanka

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                               NOVÉNA ODEVZDANOSTI

P. DOLINDO RUOTOLO - PROROK PRO NAŠI DOBU - byl neapolský kněz (1882-1970), konající zázraky, "ústa Ducha svatého." Žil tedy ve stejné době jako Luisa. Měl po celý svůj hrdinský život mimořádnou komunikaci s ježíšem. Jeho život byl zcela zasvěcen Bohu a svaté Matce Marii. Říkal o sobě, že je "Madonin malý stařík" a růženec mu byl neustálým pomocníkem.

Jak můžeme vidět v této novéně, mnohé z toho, co po nás Pán chce, se staví proti normálním lidským sklonům a rozumu. Na tuto úroveň MYŠLENÍ můžeme vystoupat pouze skrze milost Boží a s pomocí Ducha svatého. Musíme se svých problémů vzdát, přestat si dělat starosti a nesnažit se problémy vyřešit sami.  MUSÍME  VĚŘIT,  DŮVĚŘOVAT  A  UMOŽNIT  našemu Pánu, aby nás zachránil  OD  NÁS  SAMÝCH, ukojil naše touhy a potřeby a  VYŘEŠIL  NAŠE  PROBLÉMY  TAK,  JAK  TO  DOKÁŽE  JEN  ON.

"JEŽÍŠI, TY SE O TO POSTAREJ", by měla být první slova, která nám přijdou na mysl a která by měla skanout z našich rtů. Koneckonců, snažili jsme se dělat věci po svém, a podívejme se, kam nás to dostalo. Udělejme, co říká modlitba,  OTEVŘME NAŠE SRDCE A MYSL V LÁSCE A ZAVŘEME OČI V DŮVĚŘE a požádejme Ježíše, aby se o to postaral. UDĚLÁ TO.

19.listopadu 1970 zemřel otec Dolindo ve věku 88 let. Padre Pio se znal s Luisou i Dolindem a jednou mu řekl:"Ve vaší duši je celý ráj." Jeho jméno "Dolindo" znamená BOLEST, a jeho život byl na bolest bohatý. Jako dítě, mladík i kněz zažil plno bolestí a ponížení, které bylo naplnění prorockých slov biskupa, jenž mu předpověděl, že bude mučedníkem, ale ve svém srdci - ne krví.

Ve své hluboké pokoře dokázal slyšet Boží slova. I přes svůj skrytý život byl jedním z největších proroků minulého století. V roce 1965 napsal v dopise biskupovi Hnilicovi, že z Polska povstane nový Jan, který hrdinskými kroky prolomí řetězy stanovené komunistickou tyranií. Toto proroctví se uskutečnilo v papežství Jana Pavla II.

Ve svém ohromném utrpení se Dolindo stával stále více dítětem, které žilo své sebeobětování nebeskému Otci. "Jsem úplně chudý, chudé nic. Mou silou je moje modlitba,  MÝM  VŮDCEM  JE  BOŽÍ  VŮLE,  kterou jsem nechal vzít mě za ruku. Mojí ochranou na nerovné cestě je nebeská matka Marie."

Jedním z pokladů slov, která Ježíš promlouval k Dolindovi bylo učení  O  ÚPLNÉM  ODEVZDÁNÍ  SE  BOHU. V této novéně mluví Ježíš také k vám.

NOVÉNA ODEVZDANOSTI: 1.DEN: Proč se necháváte zmást obavami? Nechte péči o vaše záležitosti na mně a všechno bude pokojné. Popravdě vám říkám, že každý čin opravdového, slepého, úplného odevzdání se mi, má účinek, který si přejete, a vyřeší všechny vaše obtížné situace.(Ale musíme mít trpělivost a nijak nezasahovat-barmanka)

Ó Ježíši, odevzdávám se ti, postarej se mi o všechno! - 10x

2.DEN: Odevzdání se mi neznamená rozčilovat se, být rozrušený nebo ztratit naději. Ani to neznamená nabídnout mi ustaranou modlitbu s žádostí,  ABYCH VÁS POSLECHL a změnil vaše starosti v modlitbu. Je proti této odevzdanosti - hluboce proti ní - MÍT OBAVY, BÝT NERVÓZNÍ A toužit PŘEMÝŠLET  o následcích čehokoli. Je to jako zmatek, který pociťují děti, když požádají matku, aby se postarala o jejich potřeby a poté se o tyto potřeby postarají samy. A tak jejich snahy STOJÍ JEJICH MATCE V CESTĚ. Vzdát se znamená klidně zavřít oči duše, odvrátit se od myšlenek na soužení a DÁT SE DO MÉ PÉČE, abych jednal jen já. Říci "Ty se o to postarej!"

Ó Ježíši, odevzdávám se ti, postarej se o všechno! - 10x

3.DEN: Kolik věcí dělám, když se duše, v tak velké duchovní a hmotné nouzi, obrátí ke mně, podívá se na mě a řekne:"Postarej se o to", pak zavře oči a odpočívá. Prosíte mě s bolestí, abych jednal TAK, JAK CHCETE VY. Neobracíte se ke mně, chcete, abych se já přizpůsobil vašim představám. Nejste nemocní lidé, kteří žádají lékaře, aby vás vyléčl, ale spíše nemocní lidé, kteří lékaři radí, jak na to. Nebuďte tedy takoví, ale modlete se, jak jsem vás učil v Otče náš: Posvěť se jméno tvé - tedy to jest - buď oslaven v mé potřebě. Přijď tvé království - to jest- ať vše, co je v nás a na světě je ve shodě s tvým královstvím. Buď vůle tvá jako v nebi tak i na zemi - to je v naší potřebě ty sám rozhodni, JAK UZNÁŠ ZA VHODNÉ, CO JE DOBRÉ PRO NÁŠ ČASNÝ A VĚČNÝ ŽIVOT.  Pokud mi opravdu říkáte "buď tvá vůle", což je jako říkat "Postarej se o to", zasáhnu se vší svou VŠEMOHOUCNOSTÍ a vyřeším i ty nejtěžší situace. (To je pravda, jak píši o svých osobních zkušenostech ve svém prvním vyznání:"Jak jsem se zamilovala do Boha," když jsem půl roku nedostala z ÚP žádné peníze, ale o všechny potřeby, jídlo a pod. se Bůh postaral, než se moje papíry našly v Hodoníně.barmanka)

Ó Ježíši, odevzdávám se ti, postarej se o všechno! - 10x

4.DEN: Vidíš, jak zlo roste, místo aby sláblo? Neboj se, zavři oči a s vírou mi řekni: "Buď vůle tvá, ty se o to postarej!" Říkám vám, že se o to postarám, že zasáhnu stejně jako lékař A BUDU  DĚLAT  ZÁZRAKY, kdykoliv budou potřeba. Vidíš, že se stav nemocného zhoršuje? Nenech se rozrušit, ale zavři oči a řekni:"Ty se o to postarej." Říkám ti, že se o to postarám, a že neexistuje lék silnější, než je můj milující zásah. Svou láskou ti to slibuji.

Ó Ježíši, odevzdávám se ti, postarej se o to! - 10x

5.DEN: A když vás budu muset vést jinou cestou, než kterou vidíte vy, připravím vás, ponesu vás v náručí. nechám vás, abyste se jako děti, které usnuly v náručí své matky, pak ocitly na druhém břehu řeky. To, CO VÁS NESMÍRNĚ TRÁPÍ A BOLÍ JE VÁŠ ROZUM, VAŠE MYŠLENKY A STAROSTI A VAŠE TOUHA VYPOŘÁDAT SE S TÍM, co vás trápí, ZA KAŽDOU CENU.

Ó Ježíši, odevzdávám se ti, postarej se o všechno! - 10x

6.DEN. Nemůžete usnout. Chcete všechno posoudit, vše nasměrovat a do všeho vidět a skláníte se před lidskou silou, nebo ještě hůře - před samotnými lidmi, důvěřujíce v jejich zásah. To je to, co zadržuje má slova a můj pohled. Jak moc si přeji od vás tuto kapitulaci, abych vám pomohl a jak moc trpím, když vás vidím tak rozrušené! SATAN SE SNAŽÍ UDĚLAT PŘESNĚ TOTO: ROZRUŠIT VÁS A VYTRHNOUT VÁS Z MÉ OCHRANY a uvrhnout vás do lidské iniciativy. DŮVĚŘUJTE TEDY JEN MNĚ! Odpočívejte ve mně, odevzdejte se mi ve všem.

Ó Ježíši, odevzdávám se ti, postarej se o všechno! - 10x

7.DEN: DĚLÁM ZÁZRAKY V POMĚRU K TOMU, JAK PLNĚ SE MI ODEVZDÁŠ A JAK NEMYSLÍŠ NA SEBE. Zasévám poklady milostí, když jsi v nejhlubší chudobě. Žádný člověk rozumu, žádný myslitel, nikdy neudělal zázraky, dokonce ani mezi těmi svatými. Ten dělá Božské skutky, kdo se plně odevzdá Bohu. Takže na to už nemysli, neboť tvoje mysl je rozrušená a je pro tebe velmi těžké zároveň vidět zlo a důvěřovat mi a nemyslet na sebe. Udělej to ve všech svých potřebách, UDĚLEJTE TO VŠICHNI A UVIDÍTE VELKÉ, stálé, tiché ZÁZRAKY. Postarám se o věci, slibuji vám to.

Ó Ježíši, odevzdávám se ti, postarej se o všechno! - 10x

8.DEN: Zavřete oči a nechte se unést proudem mé milosti, zavřete oči a NEMYSLETE NA PŘÍTOMNOST, odvracejte své myšlenky od budoucnosti, stejně, jako byste se odvraceli od POKUŠENÍ. Odpočívejte ve mně, věříce v moji dobrotu, a slibuji vám pro svou lásku, že když řeknete:"Postarej se o to", o všechno se postarám. Utěším vás, osvobodím vás a povedu vás.

Ó Ježíši, odevzdávám se ti, postarej se o všechno§ - 10x

9.DEN: Modlete se vždy s připraveností se mi odevzdat, a získáte z toho velký pokoj a velké odměny, a to i v případě, že vám přidělím milost oběti, pokání a lásky. Co potom záleží na utrpení? Zdá se vám to nemožné? Zavři oči a řekni z celé své duše:"Ježíši, postarej se o to!" Neboj se, já se postarám o věci a ty oslavíš mé jméno tím, že se pokoříš. TISÍC MODLITEB SE NEMŮŽE ROVNAT JEDINÉMU AKTU ODEVZDÁNÍ, pamatujte si to dobře. Neexistuje žádná novéna účinnější než toto!

Ó Ježíši, odevzdávám se ti, postarej se o všechno! - 10x

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Mohu vám říci z vlastní zkušenosti, že je to vše pravda. Ježíšek mi stále pomáhá a dělá tiché zázraky. Když mi došly tužkové baterie v tlakoměru a nemohla jsem si změřit tlak, poprosila jsem ho o pomoc a celý týden, než mi dcera baterie koupila, mi tlakoměr fungoval, jako by byly plné. a když jsem byla v Brně na kontrole s pacemackerem, který pohání mé zdevastované srdce po přechozené chřipce, paní doktorka Vlašínová mi změřila funkci baterie a prohlásila:"Ta baterka je úplně vyšťavená, ale zřejmě si vaše srdce upravilo svůj rytmus." Když mám chuť na něco a řeknu to Ježíškovi, druhý den mi to dcera koupí, i když jí nic neřeknu. Ježíšek umí dělat zázraky s lidskou myslí. Jsem už druhý rok ležák, odkázaný na péči druhých lidí. Zázraky mi koření život už přes dvacet let. Píši o nich ve svém vyznání. Prostě mohu vám říci, že s Bohem je opravdu krásný každý den. barmanka)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Boží služebník Dolindo Ruotolo - STAŘEČEK „RŮŽENCOVÉ“ MADONY

P. Dolindo, obrázok pripravil Mikuláš Lipták, SDZR ,,Když duše stoupá k Bohu, aby dosáhla spásy, má v růženci klíč od nebe.“
~ Boží služebník Dolindo Ruotolo ~

Svatý Pio z Pietrelciny považoval Dolinda Ruotola za světce. Často se stávalo, že když lidé přijeli do San Giovanni Rotondo navštívit Pátra Pia, ptal se jich, proč navštěvují jeho, když v Neapoli mají světce. Podobně jako Páter Pio, i Dolindo Ruotolo byl oddán Marii a horlivým šiřitelem modlitby růžence.

Boží služebník Dolindo Ruotolo se narodil v italském Neapoli. Byl erudovaný teolog a spisovatel, který napsal mnoho děl o Panně Marii. Chápal ji jako jádro křesťanství a teologie a zahrnul ji téměř do všech svých teologických spisů. Během posledních deseti let svého života o sobě mluvil jako o ,,Madonině stařečkovi.“

Neustále šířil úctu k Neposkvrněnému Srdci Panny Marie a zdůrazňoval, že květen je její měsíc. Tento měsíc byl pro něj obzvlášť významný, protože lidské srdce vnímal jako květ, který musí pěstovat Maria.

Během kněžství Dolinda Ruotola se jen zřídkakdy stalo, že by ho někdo viděl bez růžence v ruce. Růženec byl jeho stálým společníkem. Vždy povzbuzoval ke zbožné modlitbě růžence a zdůrazňoval, že dobře pomodlený růženec je obdobou kladení růží k Mariiným nohám. Zároveň poznamenal, že špatně pomodlený růženec je srovnatelný s pokládkou povadlých květin k nohám Královny nebe.

 
CC0, pixabay.com


Protože přežil první i druhou světovou válku, vnímal modlitbu růžence jako zbraň v duchovním životě, přičemž ho označoval za meč a mocnou zbraň v našem duchovním arzenálu. Ve svých homiliích posluchačům často říkal, že každé Zdrávas, Maria je výstřelem na satana a síly temna. Hluboce chápal, že úloha Panny Marie při přibližování se ke Kristu je nezbytná a věřil, že Panna Maria je prostřednicí všech milostí a duchovní „distribuční sítí“, která rozděluje všechny Kristovy milosti členům Církve. Rozšířením této metafory zdůraznil, že růženec je hlavním prostředkem napojení se na tuto síť.


Text a obrázek připravil: Mikuláš Lipták – Rytier Nepoškvrnenej

Zdroj: Donald H. Calloway, 26 APOŠTOLOV RUŽENCA– knihu si můžete zakoupit na tomto odkaze:
https://www.zachej.sk/produkt/40117/26-apostolov-ruzenca/



 
P. Dolindo, obrázok pripravil Mikuláš Lipták, SDZR
Dolindo Ruotolo
Životopis

Dolindo se narodil v Neapoli 6. října 1882 otci Rafaelovi Ruo-tolo, inženýru matematikovi, a Sylvii Valle, která pocházela z neapolské a španělské šlechty. Bolest pro předznamenaného se dostavila velice záhy. Již v 11 měsících musel podstoupit operaci ruky kvůli jedné vadné kůstce a záhy následoval další zákrok kvůli nádoru na tváři, který ohrožoval žlázy.

Početná rodina, hubené příjmy a lakota otce způsobily, že rodina trpěla hladem a nedostávalo se na oblečení a na obuv. O svém nelehkém životě vypráví v autobiografii, která vyšla ve dvou svazcích pod titulem „Pojmenovali mě Dolindo, to znamená bolest...“. Vypráví, že v domě vládla mimořádná strohost otce, který ho mimo jiné nepustil do školy a vyučoval ho sám ve čtení a psaní.

V roce 1896 se rodiče pro svůj příliš rozdílný charakter rozešli a Dolindo s bratrem Eliášem začali navštěvovat školu kněží misionářů Panny Marie na ulici Vergini. Po třech letech koncem roku 1899 byl přijat do noviciátu a v květnu 1901 přešel do studentátu misijních kněží, kde strávil čtyři roky.

V roce 1903 požádal, aby byl poslán do Číny jako misionář. Řádový představený mu odpověděl: „Bůh vám dal tuto touhu, aby vás připravil na utrpení a na apoštolát. Budete mučedníkem, ale mučedníkem srdce, nikoliv krve. Zůstaňte zde a už o tom nemluvte.“

1. června 1901 složil řeholní sliby a 24. června 1905 přijal kněžské svěcení. Svou první mši svatou sloužil následujícího dne za asistence svého bratra Eliáše, který již byl také knězem. Byl jmenován učitelem gregoriánského zpěvu a profesorem kleriků papežské školy.

Život tohoto kněze byl protkán tolika bolestnými epizodami, že mu nescházelo příležitostí k umrtvování a ty ho zocelovaly, aby nereptal a přijímal všechno jako projev zvláštní Boží pozornosti, která ho připravuje na to, co ho teprve čeká.

Působil v Tarantu společně s jedním knězem, který s ním jednal velmi nelaskavým způsobem a shazoval ho před žáky, u nichž už tak jako tak byly značné problémy s kázní. Proto byl přemístěn z Taranta do Molfetty, aby zde působil jako vyučující a učitel gregoriánského zpěvu. Strávil zde šest měsíců, zotavil se zde na duchu, ale stěžoval si, že zde nemá každý den ona umrtvování, která se pro jeho duši stala tak nezbytná, aby je mohl předkládat trpícímu Kristu.

Ale již 3. září 1907 se síly nepochopení a bolesti proti otci Dolindovi doslova spikly. Pater Volpe, který byl přeložen do Catanie, požádal Dolinda, aby zpracoval posudek na jednu mladou ženu jménem Serafína, která měla údajně charizma vidění a měla již jedno pozitivní dobrozdání od P. Volpeho. Žena přijela do Giovinazza v blízkosti Molfetta a otec Dolindo měl možnost ji po osm dní zpovídat, osobně kontrolovat a sledovat během extáze. Jeho dojem byl pozitivní, a to i přesto, že dotyčná žena trvala na tom, že měla zjevení Ducha Svatého v podobě dítěte.

Jeho zprávu postoupili hlavnímu představenému v Neapoli, pro kterého to, co bylo označeno jako vidění, znamenalo něco zcestného jako „vtělení Ducha Svatého“, a to znamenalo konec s P. Ruotolem. Jakékoliv vysvětlování bylo zbytečné a představený nabyl přesvědčení, že Dolindo podporuje herezi.

29. října 1907 ho povolali do Neapole, kde mu sdělili, aby se již nezajímal o mimořádná fakta ani o dotyčnou vizionářku z Catanie, a bylo mu zakázáno sloužit mši svatou. Totéž postihlo P. Volpeho. V domě Vergini se mu všichni vyhýbali jako exkomunikovanému. 4. prosince odejel do Říma, kde byl postaven před soud Posvátného oficia, čtyři měsíce byl vyšetřován, ale nehodlal odvolat nic z toho, co napsal ve své zprávě, protože napsal jen to, co slyšel a viděl na vlastní oči, a proto nemohl porušit solidaritu se svým představeným P. Volpem. Byl suspendován a podroben psychiatrickému vyšetření, které potvrdilo jeho naprosté duševní zdraví. Suspenze byla zrušena a byl poslán do Neapole, aby ho zde vyloučili z řádu. Odešel 15. května 1908 se smrtí v duši a vrátil se domů. Následovaly tři roky trápení všeho druhu, byl podroben exorcismu, pokládán za blázna, jeho případ ve velmi negativním světle přetřásal tisk, který všechno zkomolil a způsobil, že jak Dolindo, tak P. Volpe byli pokládáni za psance.

V této osamocenosti začal sám přijímat vidění, o kterých všechno napsal Gemmě Galgani. 22. prosince 1909 s ním Ježíš hovořil v sakristii. Odstěhoval se do Rossana v Kalábrii a odtud žádal za přispění známých prelátů, přátel a svědků svých nadpřirozených darů revizi svého případu. 8. srpna 1910 byl po dvou letech suspendování rehabilitován.

Ale již v prosinci 1911 byl znovu povolán do Říma, umístěn do zvláštního vězení pro kněze v Posvátném oficiu a znovu poslán do Neapole. Pro nedostatek místa není možno popisovat všechno další strádání tohoto kněze. V roce 1921 byl znovu postaven před církevní soud, odsouzen a s ním byly odsouzeny i rozhovory, které vedl s Kristem. Kritiky jeho literárních a teologických děl byly velice ostré.

Definitivní rehabilitace se dočkal 17. července 1937. Nevyhýbaly se mu však ani potom bolesti a nepochopení v době, kdy působil jako diecézní kněz. Působil v Neapoli v kostele San Giuseppe dei Nudi, kde byl farářem jeho bratr Eliáš. Byl iniciátorem „Božího díla“, jehož cílem byla obnova eucharistického života, tj. osobní a uvědomělý styk věřících s živým Ježíšem, ochota dát se od něho vést a přetvořit, což pokládal za jediný lék proti tolikerému zlu, které postihuje jednotlivce a má negativní vliv na celý svět.

Kolem něho se sdružilo mnoho mladých a vysoce vzdělaných lidí, kteří vytvořili dílo „Apoštolát tisku“ a všude šířili spisy P. Dolinda. Jeho dílo obsahuje spisy od „Komentáře k Písmu svatému“, který má 33 svazků, až po díla z oblasti teologie, asketiky a mystiky, četné dopisy a autobiografii i křesťanskou nauku. Poutníci z Neapole, kteří přicházeli do San Giovanni Rotonda, aby zde poznali P. Pia, často od něho slyšeli: „Proč chodíte za mnou, máte přece u vás P. Dolinda Ruotola. Jděte za ním, to je světec!“

V roce 1960 začala další kalvárie. Mrtviční záchvat ochromil levou polovinu jeho těla, ale Dolindo píše od svého stolku dalších deset let listy svým „duchovním dcerám“. V listopadu 1970 vážně onemocněl. Lékaři marně zápasili s jeho zápalem plic. V předvečer svátku Posvěcení baziliky svatého Petra se jeho stav silně zhoršil. Požádal o svaté přijímání. P. Galasso mu udělil absoluci a podal Viatikum. V jeho pokoji se rozhostila vůně lilií, kterou vnímali všichni přítomní a chápali ji jako poslední znamení jeho svatosti. V 17 hod. 13 minut jako by náhle ožilo jeho tělo z pohledu na nebe. Zvedl se na svém lůžku, jako by šel vstříc nebeské Matce, které zasvětil svůj život a své dílo. Usmíval se úsměvem plným blaženosti a zbožnosti. Pak se jeho hlava sklonila na podušku.
Celá Neapol šla v procesí, aby ho naposled pozdravila. Odpočívá nyní v kostele San Giuseppe dei Nudi spolu se svým bratrem Eliášem. Jeho „duchovní dcery“ dále působí a vyučují v „Piccola Casa della Scrittura“. (zdroj životopisu: https://www.lumendelumine.cz/i..

 

MODLITBA TAJEMSTVÍ SPÁSY

Úvod a 15 modliteb k uctění ran Spasitelových, které zjevil sv.Brigitě náš Pán v kostele sv. Pavla v Římě a k nimž obdržela přislíbení. Když si svatá Brigita žádala dlouhou dobu zvědět počet ran, jež Spasitel vytrpěl při svém umučení, zjevil se jí Pán a řekl: "Moje tělo bylo ztrýzněno 5480ti ranami. Chceš-li je uctít, modli se denně po celý rok 15x Otče náš a Zdrávas Maria s 15ti modlitbami, jímž tě naučím. Tak do roka pozdravíš všechny Mé rány." A dodal přislíbení:  "Kdo bude tuto pobožnost denně vykonávat po celý rok, obdrží následující milosti:

1. Vysvobodí z očistce 15 duší svého rodu.

2. 15 hříšníků z jeho rodu bude obráceno.

3. 15 spravedlivých z jeho rodu bude utvrzeno v milosti.

4. Modlící se tuto pobožnost dosáhne 1.stupně dokonalosti.

5. 15 dní před jeho smrtí mu dám své drahocenné Tělo, aby skrze Mne věčně nelačněl, a svou drahocennou Krev, aby věčně nežíznil.

6. Předtím mu udělím hořké slzy zkroušenosti a lítosti nad všemi jeho hříchy a jejich dokonalé poznání.

7. Postavím před něho znamení svého vítězného kříže k pomoci a ochraně proti léčkám a útokům nepřátel.

8. Před smrtí přispěchám se svou milou Matkou, abych dobrotivě pohlédl na jeho duši.

9. Ve svém náručí přivedu do věčných radostí jeho duši, kde jí dám pít ze studnice svého Božství, čehož neposkytnu v takové míře těm, kteří nekonali tuto pobožnost.

10. Kdokoli žil 30 i více let  v e   s m r t e l n é m   h ř í c h u   a  učiní předsevzetí, že bude tuto pobožnost vykonávat a skutečně tak učiní, tomu   o d p u s t í m   všechny jeho hříchy.

11. Budu ho hájit proti pokušením jeho pěti smyslů.

12. Nedopustím, aby  z e m ř e l   n á h l o u   smrtí a jeho duši zbavím všech trestů.

13. Zjednám mu vše, oč bude moji Matku prosit.

14. Žil-li dosud dle své vlastní vůle, a měl by zítra umřít, prodloužím mu jeho život, aby vše napravil.

15. Kdo by této pobožnosti naučil jiné a ji rozšířil, toho radost a zásluha bude bez konce.

16. Kde se budou modlit tyto modlitby, tam BUDU PŘÍTOMEN  svou  milostí.

   ÚVODNÍ MODLITBA:  Náš nebeský Otče, předstupujeme před zmučenou Tvář Tvého Syna, našeho Spasitele, abychom rozjímavou modlitbou uctili po vzoru svaté Brigity rány, které On přijal za nás hříšníky. Přispěchej nám s Matkou Marií, sv.Brigitou, Otcem Piem a se všemi našimi ochránci na pomoc, aby naše mysl nebyla ospalá a srdce vlažná, ale  rozhořela   se   Tvou   l á s k o u   a  touhou po spáse hříšníků, za které by Ti přinášela prostřednictvím Panny Marie  oběti   Tobě   milé. Amen.  1.Kristovo utrpení na Olivetské hoře až po jeho korunování trním.  Ó Ježíši Kriste, věčná   Slasti   t ě c h,   kteří   Tě   milují,   Blaženosti   převyšující jakoukoli radost a žádost. Spáso a   Milovníku   hříšníků. Ty jsi dosvědčil, že   Tvou rozkoší je býti se syny lidskými.  Pro člověka učinil ses člověkem při naplnění času.  Rozpomeň se na všechny úzkostné předtuchy a zármutek, jejž si vytrpěl v lidském těle, když nastával čas Tvého spasitelného umučení, v Božském Srdci předem stanovený. Vzpomeň na smutek a hořkost, které podle Tvého vlastního svědectví naplňovaly Tvou duši, když jsi při poslední večeři myl nohy svým učedníkům, dal jim své Tělo a svou Krev, laskavě je těšil a předpověděl jim své bolestné umučení. Vzpomeň na svůj strach a úzkost i bolest, jejž jsi ve svém Božském těle vytrpěl před mukami kříže. Když jsi po trojí modlitbě v krvavém potu byl od Jidáše, svého učedníka, zrazen, od vyvoleného lidu jat, křivými svědky obžalován, třemi soudci  nespravedlivě souzen, ve vyvoleném městě o Veliké noci v kvetoucí   mladosti souzen nespravedlivě odsouzen,  ze svého roucha svlečen, potupným pláštěm oděn, políčkován, na očích a na tváři zahalen, k sloupu přivázán, krutě, nelítostně bičován, trním korunován, třtinou do hlavy bit a jinými nesčíslnými potupami drásán.  Pro tato před svým ukřižováním vytrpěná muka dej nám, Pane Bože, vroucně prosíme, před naší smrtí  PRAVOU ZKROUŠENOST, PRAVDIVÉ VYZNÁNÍ, DOSTATČNÉ ZADOSTIUČINĚNÍ A VŠECH NAŠICH HŘÍCHŮ ODPUŠTĚNÍí.  Amen. 

Otče náš, jenž jsi na nebesích, posvěť se jméno Tvé. Přijď království Tvé.Buď vůle Tvá, jako v nebi, tak i na zemi. Chléb náš vezdejší dej nám dnes. A odpusť nám naše viny, jako i my odpouštíme našim viníkům. A neuveď nás v pokušení, ale zbav nás od Zlého. Amen. 

  Zdrávas, Maria, milosti plná, Pán s tebou; požehnaná jsi mezi ženami a požehnaný plod života Tvého Ježíš,- KTERÝ BYL ZBIČOVÁN A ODSOUZEN,- svatá Maria, Matko Boží, pros za nás hříšné nyní i v hodinu smrti naší. Amen.   

2.Kristovo zesměšnění.  Ó Ježíši, pravá radosti, Svobodo andělů, Rozkoši ráje, vzpomeň na truchlivost a hrůzu, které jsi zakoušel, když všichni Tvoji nepřátelé jako nejdravější lvi Tě obstoupili, políčkováním, pliváním a ostatními neslýchanými trýzněními Tě trápili.  Pro toto trýznění a pro potupné nadávky a rouhání, jimiž Tě Pane Ježíši, všichni Tvoji nepřátelé trápili, prosíme Tě, vysvoboď nás ode všech našich nepřátel, viditelných i neviditelných a dej nám ve stínu Tvých křídel dospěti dokonalosti  a   s p a s e n í   věčného. Amen.  

Otče náš...,  Zdrávas Maria..., který byl posmíván... 

3.Kristovo přibití na kříž.  Ó Ježíši, Stvořiteli světa, Jehož nic nezmění a neobsáhne, jenž svou rukou řídíš svět, vzpomeň na přehořkou bolest, kterou Jsi vytrpěl, když Židé nejdříve ruce Tvé tupými hřeby na kříž přibili a pak prorážejíce Tvé nohy bolest na bolest k ranám Tvým přidávali a tak ukrutně rozpjali Tvé svaté Tělo na délku  i  šíři  Tvého  kříže,  že   se   vymkly   k l o u b y   T v ý c h   údů. Pro památku této přesvaté a hořké bolesti na kříži, prosíme Tě, naplň  nás bázní   a dej nám svou lásku. Amen.

   Otče náš.., Zdrávas Maria.., který byl krutě přibíjen na  kříž 

4.Kristova modlitba za jeho katy.  Ó Ježíši, nebeský Lékaři, rozpomeň se na mdlobu a zsinalost, kterou jsi vytrpěl při vztyčení kříže, rozdrásán na všech svých údech, z nichž žádný nezůstal ušetřen, že nebylo a není bolesti, jež by byla podobna Tvé. Neboť od chodidla nohou až do temene hlavy nebylo na Tobě zdravého místa. A přece, nedbaje všech bolestí, modlil ses za své nepřátele k svému Otci:"Otče, odpusť jim, neboť nevědí, co činí."  Pro toto milosrdenství a na památku této bolesti dopřej nám, aby tato připomínka Tvého přehořkého umučení přispěla nám k odpuštění   všech našich   h ř í c h ů. Amen.

   Otče náš.., Zdrávas Maria.., který nás učí milovat nepřátele...  

5.Kristovo milosrdenství ke kajícím hříšníkům.  Ó Ježíši, Zrcadlo věčného lesku, pomni oné truchlivosti, kterou jsi pocítil, když jsi spatřil v zrcadle své Nejjasnější Velebnosti předurčení vyvolených, kteří zásluhami Tvého umučení budou spaseni a zavržení zlých, kteří pro své hříchy budou zavrženi.  Pro hlubinu své slitovnosti, jíž se Ti zželelo nás, ztracených a zoufalých hříšníků, kterou jsi projevil kajícímu lotru na kříži slovy: "Ještě dnes budeš se Mnou v ráji!" Prosíme Tě, milovaný Ježíši, uděl   nám   své   m i l o s r d e n s t v í   v  hodině  naší   s m r t i.  Amen.

Otče náš..., Zdrávas Maria..., který je plný slitování a milosrdenství...

6.Kristův odkaz na kříži. Ó Ježíši, milování    h o d n ý   a   žádoucí   Příteli všech, vzpomeň si na onen zármutek, který jsi pocítil, když nahý a zbědovaný pněl jsi na kříži a všichni Tvoji přátelé a známí Tě opustili. Neměl jsi nikoho, kdo by Tě potěšil, jen svou milovanou Matku, která  v  nesmírné   bolesti   své  duše  při Tobě stála nejvěrněji, a kterou jsi odporučil svému učedníku slovy: "Hle, matka tvá."  Prosíme Tě, přelaskavý Ježíši, pro meč bolesti, který tenkrát pronikl její duši, slituj se nad námi ve všech našich souženích a trápeních tělesných i duševních  a  dej   nám   útěchu   v  čase  soužení a útrap, zvláště v hodinu  n a š í   smrti. Amen.

   Otče náš..., Zdrávas Maria..., který Tě ustanovil naší Matkou... 

7.Kristova žízeň. Ó Ježíši, Studnice nevyvážné dobroty, Ty jsi v nesmírné lásce zvolal na kříži: "Žízním!" po spasení lidského pokolení.  Prosíme, rozněť žádost našich srdcí po všem, co je dokonalé  a   uhas   v nás  úplně  žízeň   h ř í š n é    tělesné  žádostivosti   a  žár zálib světských. Amen.

  Otče náš..., Zdrávas Maria..., který touží po naší spáse.

    8.Kristův nápoj.  Ó Ježíši,  Sladkosti   srdcí a nesmírná  L a h o d o   duší, pro hořkost octa a žluči, jež jsi okusil pro nás, dopřej nám, abychom v hodině smrti přijali Tělo a Krev Tvou pro útěchu  a   uzdravení   svých   duší. Amen.                   

OTČE NÁŠ...ZDRÁVAS MARIA...KTERÝ BYL OCTEM A ŽLUČÍ NAPOJEN...  

9.Kristův výkřik úzkosti na kříži.  Ó Ježíši, Moci královská a Radosti mysli, vzpomeň bolesti a úzkosti, jež jsi vytrpěl, když z hořkosti smrti za posměšného spílání Židů zvolal jsi hlasem velikým: "Bože můj, Bože můj, proč jsi mne opustil! " Pro tuto úzkost žádáme snažně, abys nás neopouštěl v našich úzkostech, Pane a Bože náš. Amen.

  Otče náš..., Zdrávas Maria..., který v opuštěnosti trpěl za nás... 

10.Kristovy četné rány.  Ó Ježíši, Alfo a Omego, Živote a Sílo každého času, vzpomeň si, že od hlavy až k nohám pohroužil ses pro nás do tůně utrpení. Pro šíři i délku svých ran,  n a u č   nás,  tonoucí příliš v hříších,   plniti   v celé šíři a s pravou láskou  Tvá přikázání. Amen.

   Otče náš..., Zdrávas Maria..., který se stal mužem bolesti...  

11.Kristovi hluboké rány.  Ó Ježíši, nejhlubší Propasti milosrdenství, prosíme Tě, pro hloubku Tvých ran, jež pronikly až do dřeni Tvých kostí a útrob,   abys nás,   tonoucí příliš v hříších, vynesl  a   ukryl   v skrýši svých ran, Pane,  až  by  se   utišil   Tvůj   h n ě v. Amen.

Otče náš..., Zdrávas Maria..., v jehož hlubokých ranách je naše spása... 

12.Kristovy krvácející rány.  Ó Ježíši, Zrcadlo pravdy, Znamení jednoty a Pouto lásky, pomni nesčetných Tvých ran, jimiž jsi byl od hlavy až k nohám poset a nesvětější Krví svou zbarven. Jaké nezměrné bolesti jsi za nás na svém přečistém Těle vytrpěl! Milosrdný Ježíši, co jsi měl ještě učinit a neučinil jsi? Prosíme Tě, vpiš své rány svou nejdražší Krví do  našch srdcí,  abychom v nich četli Tvou bolest a Tvou smrt,  abychom stále,  až do konce života,  trvali   v   díkůčinění.  Amen.

  Otče náš..., Zdrávas Maria..., který nepřestává být zraňován...

13.Kristova poslední úzkost.  Ó Ježíši, Lve nejsilnější, Králi nesmrtelný a nepřemožitelný, vzpomeň na bolest, kterou jsi vytrpěl, když všechny síly těla i Srdce Tvého Tě úplně opustily a když nakloniv hlavu jsi řekl: "Dokonáno jest." Pro tuto úzkost a bolest smiluj se nad námi při dokonání našeho posledního zápasu, když duše každého z nás bude sklíčena a duch zarmoucen. Amen. 

   Otče náš..., Zdrávas Maria..., který na kříži dokonal naše vykoupení...  

14.Kristova smrt.  Ó Ježíši, jednorozený Synu Nejvyššího Otce, Záře a Obraze Jeho podstaty, pomni oné naprosté oddanosti, v níž jsi svému Otci odevzdal svého ducha slovy: "Otče, v ruce Tvé poroučím svého ducha!" A s tělem rozdrásaným a Srdcem  pukajícím   s  velkým výkřikem otevřels útroby svého milosrdenství. Za naše vykoupení jsi vypustil duši. Pro tuto nejdražší smrt Tě prosíme, Králi svatých, posilni nás k odporování ďáblu, světu, tělu, abychom   s v ě t u   odumřeli,  Tobě  živi   byli  a v poslední hodině našeho skonání   přijmi   ducha   každého  z  nás   jako poutníka   k  Tobě se  vracejícího.  Amen.

    Otče náš..., Zdrávas Maria..., který byl poslušný až k smrti...  

15.Kristovo poslední a úplné vylití krve.  Ó Ježíši, pravý a plodný vinný Kmeni, rozpomeň se na přetékající vylitou Krev, kterou jsi přehojně prolil jako hrozen v lisu. Z boku kopím probodeného, vycedil jsi nám Krev a Vodu k napojení, že v Tobě ani kapky nezůstalo, a posléze jako kytička myrhy visel jsi na kříži mezi nebem a zemí. Tělo Tvé jakoby pomizelo, vlhkost Tvých útrob vyschla, dřeň Tvých kostí zvadla.  Pro toto hořké umučení a vylití Tvé drahocenné Krve, prosíme Tě, dobrotivý Ježíši,  přijmi duši  každého z nás v zápase smrti.  Amen.

   Otče náš..., Zdrávas Maria..., z jehož probodeného Srdce vytryskly prameny milosrdenství...   

Závěrečná modlitba.  Ó sladký Ježíši,  zraň   naše srdce,  aby   slzy kajícnosti   byly nám chlebem ve dne i v noci a obrať nás zcela k Tobě, aby naše srdce Ti byla milá a příjemná a skonání života takové, abychom si po smrti zasloužili Tebe chválit se všemi svatými na věky.  Prosíme Tě, Bože, přijmi naše modlitby a skutky a dej, aby spolu s obětí Tvého Syna na kříži a ve mši svaté, přispěly k obrácení hříšníků a k vítězství Neposkvrněného Srdce Panny Marie. Amen. 

Nejsvětější Srdce Ježíšovo, Srdce našeho Krále, miluji Tě tvou láskou za sebe i za celý svět. Můj Ježíši, Tvému Srdci s důvěrou svěřuji tyto duše (záležitost)...  Shlédni na ně a učiň, k čemu Tě Srdce Tvé pobádá. Nechť Ono samo jedná. Spoléhám na Tebe, ó Ježíši, svěřuji se Ti, úplně se Ti odevzdávám. Jsem jist, že mě nezklameš.  Nejsvětější Srdce Ježíšovo, věřím, že mne miluješ! Nejsvětější Srdce Ježíšovo, v Tebe důvěřuji!  

Nejsvětější Srdce Ježíšovo, přijď Království Tvé!   Amen.

 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář